KONST / Ramar / Ram 10471374
*
nr 1047 1374
Ram
Förgylld, ramens innermått: 26x32
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 19:50:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 11:24:59
1
100 kr
1/8 09:15:26
2
400 kr
1/8 09:59:33
3
200 kr
1/8 09:59:33
2
250 kr (Budbetjänt)
1/8 09:59:38
3
300 kr
1/8 09:59:38
2
350 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:45
3
400 kr
1/8 15:21:45
2
400 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:50
3
450 kr
1/8 18:49:19
2
500 kr
1/8 19:45:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41
-
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:34
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1047 1374
Ram
Förgylld, ramens innermått: 26x32
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 11:24:59 | 1 | 100 kr |
1/8 09:15:26 | 2 | 400 kr |
1/8 09:59:33 | 3 | 200 kr |
1/8 09:59:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/8 09:59:38 | 3 | 300 kr |
1/8 09:59:38 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/8 15:21:45 | 3 | 400 kr |
1/8 15:21:45 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/8 15:21:50 | 3 | 450 kr |
1/8 18:49:19 | 2 | 500 kr |
1/8 19:45:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41 -
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:34